APEL

Drodzy Państwo,                       

        Zwracamy się z prośbą o pomoc dla cudownego, małego chłopczyka, naszego synka, chorego na rdzeniowy zanik mięśni (SMA I). Ta okrutna choroba nie pozwala mu samodzielnie siedzieć, ruszać nóżkami, trzymać główki, a nawet samodzielnie oddychać i jeść. Pomimo tego, że Janek nigdy nie będzie biegał i bawił się jak inne dzieci, jednego mu nie brakuje – radości życia i ciekawości wszystkim co go otacza. Uśmiechem zjednuje sobie wszystkich ludzi, którzy mają z nim kontakt, a jak spojrzy mu się w jego wielkie, niezwykle rozumne oczy, poruszy każde serce.

        Aby nasz synek mógł jak najdłużej żyć i żeby jak najdłużej zachować jego dotychczasową sprawność, potrzebuje bardzo drogiego sprzętu ortopedycznego, ciągłej rehabilitacji, fizjoterapii, profesjonalnego masażu, opieki logopedycznej, środków opatrunkowych, dodatkowych cewników do odsysania, itd. NFZ pokrywa koszty potrzebnego sprzętu medycznego oraz rehabilitację dwa razy w tygodniu, co dla Janka jest stanowczo za mało. My jesteśmy „normalną” rodziną, spłacającą kredyty i żyjącą od wypłaty do wypłaty. Z powodu choroby synka, aby móc się nim zająć, przechodzę na urlop wychowawczy, więc jedynym żywicielem rodziny pozostanie mój mąż. Z własnych środków nie stać nas na spełnienie wszystkich Jankowych potrzeb, dlatego zwracam się do Państwa z prośbą o pomoc.

        Jeżeli macie wrażliwe serce na cierpienie dziecka, pomóżcie Jankowi w walce z jego niesprawiedliwą chorobą. Ten nasz „mały bohater” się nie poddaje, od urodzenia walczył o każdy oddech, podczas 2,5 miesięcznego pobytu w szpitalu był cierpliwym i pogodnym pacjentem, nie skarży się na swój los i ma w sobie tyle chęci do życia. Za każdy gest dobroczynności, modlitwę czy nawet pozytywną myśl będziemy Państwu bardzo wdzięczni.

 

Rodzice Janka


Pomoc dla Janka

Darowizny dla Janka można wpłacać na konto:

Fundacja Dzieciom „Zdążyć z Pomocą"

ul. Łomiańska 5, 01-685 Warszawa,

Bank BPH SA, Oddział w Warszawie
15 1060 0076 0000 3310 0018 2615

z dopiskiem: 15038 Kalisz Janusz Stefan– darowizna na pomoc i ochronę zdrowia.Można też przekazać 1% podatku na rzecz Janka.

W rozliczeniu rocznym w części WNIOSEK O PRZEKAZANIE 1% PODATKU NALEŻNEGO NA RZECZ OPP, należy wpisać:

- w rubryce Numer KRS: 0000037904

- w rubryce Wnioskowana kwota: odpowiednio obliczony 1% od kwoty podatku,

natomiast w części INFORMACJE UZUPEŁNIAJACE:

- w rubryce Cel szczegółowy 1%: 15038 Kalisz Janusz Stefan

Można odwiedzić Janka również na stronie Fundacji:

 

http://www.dzieciom.pl/15038